Poznaj Naszych Instruktorów

Kinga Nowińska Taekwondo ToruńKinga Nowińska urodzona w 2002 roku. Swoją  przygodę ze sportami i sztukami walki rozpoczęła w 2010 w sekcji Kickboxingu. W czerwcu 2015 roku za namową siostry zawitała do Lidzbarskiej sekcji Taekwon-do, gdzie trenowała pod okiem Łukasza i Katarzyny Gromowskich, by w 2018 zdobyć pierwsze medale na szczeblu Mistrzostw Polski w Taekwon-do.

W 2018 roku rozpoczęła naukę w Toruńskim Liceum Akademickim. Od tej pory kontynuowała treningi pod okiem Damiana Gromowskiego. 2019 rok stał się szczytem spełnienia marzeń zawodnika: zakwalifikowanie do reprezentacji kadry narodowej oraz reprezentacja kraju na Mistrzostwach Świata w Brazylii, gdzie indywidualnie została V-ce mistrzynią świata w walkach ciągłych oraz brązowy medal w układach drużynowych.

Kolejne etapami rozwoju w Taekwon-do był pomyślny egzamin na kolejny stopień mistrzowski oraz uzyskanie uprawnień instruktorskich w 2021 roku. W tym samym roku rozpoczęła karierę dwutorową student-sportowiec w Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na kierunku fizjoterapia.