Damian Gromowski

Damian GromowskiUrodzony w 1992r. w Działdowie. Mając już niespełna pięć lat rozpoczął treningi pod okiem ojca Witolda Gromowskiego 8 Dan zdobywając w 2003 roku swój pierwszy stopień mistrzowski. W roku 2002 został V-ce mistrzem europy w walkach  a w 2006 mistrzem Europy juniorów młodszych w układach (Tul) w szwajcarskim Davos, ponadto zdobywał trofea na pucharze europy otwartych mistrzostwach Polski oraz Czech. Przez szereg lat zdobywa wielokrotnie tytuły Mistrza Polski w układach oraz walkach. Do roku 2011 kilkukrotnie wygrywa lub staje w czołówce plebiscytu na najlepszego sportowca. Dwukrotnie otrzymuję “Taekwondokę” czyli nagrodę środowiskową PFT. W trakcie kariery zwodniczej startuje w zawodach szeregu organizacji  Taekwon-do oraz zdaje egzaminy na stopnie Mistrzowskie w PFT, TI, ITF,  oraz uczniowski w olimpijskiej odmianie Taekwondo.

W roku 2011 w rozpoczyna studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika – kierunki Chemia oraz Chemia i Technologia Żywności. W trakcie studiów pierwszego stopnia trenuje u Kamili Szustak 2 dan. W roku 2014 otwiera własną sekcję w Toruniu (Bielany). W kolejnych etapach zakłada sekcję w Chełmży, Toruniu (Wrzosy). Wąbrzeźnie, Golubiu-Dobrzyniu oraz Łysomicach.

Swoje działania pr
owadzi na szerokiej płaszczyźnie skupiając się zarówno na zajęciach Akademii Ruchu dla dzieci w wieku przedszkolnym jak i szkoląc członków kadry narodowej w Taekwon-do. Jego zawodnicy to zdobywcy medali Mistrostw Polski, Europy oraz Świata.